Bezpečnostní technik

Správa lhůt pro bezpečnostního technika

Jednoduchá a efektivní správa zákonných a dalších lhůt. Nejen zákonné lhůty z oblasti BOZP, ale i veškeré další lhůty můžete sledovat pomocí této online aplikace

Bezpečnostní technik

Pozice bezpečnostního technika je velmi zodpovědná funkce a mnohdy i podceňovaná. Nicméně její existence je stejně tak důležitá, jako ostatní funkce k zabezpečení chodu podniku.

Jen tak na okraj, v roce 2005 zahynulo při požáru 138 lidí a celková škoda vyčíslená hasiči je 1,63 miliardy korun. 24. června 2005 ve skladu firmy Škoda ETD Transformátory v Plzni, kde kvůli nedbalosti při svařování vznikla škoda 121 miliónů. 6. listopadu 2005 hořelo ve výrobně a skladu toaletního papíru v Zaječí na Břeclavsku – škoda 96,6 miliónů korun. Rozsáhlý požár byl likvidovaný 15. dubna 2005 na hradě Pernštejn na jižní Moravě se škodou 48 miliónů korun.

Lhůtník pro vás představuje nepostradatelnou pomůcku, která vám umožní plně se věnovat otázkám vykonávání samotné bezpečnosti, přičemž nudné hlídání lhůt pro kontroly či revize za vás vyřeší tento jednoduchý informační systém.

Tímto se vám dostává do rukou komplexní nástroj pro:

  • plánování kontrol a revizí,
  • evidence kontrol a revizí,
  • kompletní přehled nad všemi lhůtami napříč celým podnikem,
  • kontrolu činnosti zodpovědných pracovníků, kteří mají vykonávat či organizovat jednotlivé kontroly či revize.

I když je bezpečnost práce (BOZP), požární ochrana (PO), či další typy revizí (elektro, hromosvody, komíny, výtahy …) realizováno externím dodavatelem, tak vás to nezbavuje kontrolovat a sledovat jednotlivé lhůty (protože zodpovědnost z hlediska funkce vždy záleží na vás).

Lhůtník je také vybaven systémem, který lze nastavit tak, že když dojde k přehlédnutí lhůty, tak je možné vám toto upozornění zaslat opakované (a to jak emailem, tak i SMS zprávou). Pokud tedy budete jen pečlivě číst obsah emailu, pak stačí v něm jen kliknout na příslušné místo, a tím se označí stav provedení revize!

A co se stane, pokud na to nebudete reagovat? Asi bude záležet na vás, co se s takovou situací bude dít! Můžete nastavit, že upozornění přijde vašemu zástupci o tom, že je třeba zabezpečit příslušnou revizi.

A nešlo by to třeba i jednodušeji … např. tak, že byste dostal nejen vy informaci emailem, ale zároveň dostane tuto informaci i příslušný nasmlouvaný revizor? Ve vašem lhůtníku si můžete nastavit jakýkoliv systém upozorňování!

Jak lze Lhůtník nastavit? Jde to řešit třemi způsoby:

  • nastavíte si to sám podle jednoduchého podrobného návodu,
  • nastaví vám to příslušný externí revizor,
  • nastavíme vám to my.

A co když příslušnou lhůtu v lhůtníku nenajdu? I na to jsme mysleli – máte opět jednu ze dvou variant:

  • oznámíte nám to – a my obratem doplníme novou lhůtu do systému,
  • použijete univerzální typ připomenutí (bez specifikace typu).

Podívejte se do sekce zkušenosti, co si o aplikaci Lhůtník myslí jiní.

Kontaktujte nás s jakýmkoliv vašim dotazem, bude-li to v našich silách, rádi vám odpovíme.